Produkt dnia
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła?

Alkomat jednorazowy NF X20 702 Francja, zestaw, PROMOCJA

Dostępność: wycofany z oferty
Cena w innych sklepach: 17,00 zł
ilość szt
dodaj do przechowalni
Ocena: 3.22222
Producent: -
Kod produktu: 350

Opis

Od 1 lipca został wprowadzony we Francji obowiązek posiadania alkomatów przez kierowców.

Francuski Kodeks drogowy (Code de la route) wprowadza z dniem 1 lipca 2012, zgodnie z francuską dyrektywą NF (NFX 20-702), obowiązek posiadania przez kierowców alkomatów na terenie Francji. Uregulowanie to będzie dotyczyło zarówno Francuzów, jak i zagranicznych gości, co oznacza, że alkomaty muszą się znaleźć w każdym pojeździe.

Jednorazowe alkomaty muszą posiadać oznaczenie „NF”. Produkty nie posiadające wymaganego certyfikatu nie będą akceptowane. W momencie kontroli urządzenie musi być zdatne do użytku, co potwierdzi data przydatności nadrukowana na opakowaniu.
Powyższy przepis zaczyna obowiązywać od 1 lipca 2012 roku. Kara za nieprzestrzeganie nowych regulacji wynosi 11 euro i będzie egzekwowana od listopada 2012 roku.

 

ALKOMAT chemiczny spełnia normę francuska NF X 20-702

 

Balonik i tester stanowią dwa zasadnicze elementy alkomatu  potrzebne do przeprowadzenia dokładnego pomiaru. Balonik służy do zgromadzenia ściśle określonej ilości wydychanego powietrza. Aktywowany tester umieszczany jest w ustniku nadmuchanego balonika. 

Powietrze wypuszczane z balonika wchodzi w kontakt z reagentem znajdującym się wewnątrz testera. W tym momencie zachodzi reakcja chemiczna. Reagent zmieni kolor na zielony, gdy w wydychanym powietrzu znajduje się alkohol.

Objętość balonika i ilość reagentu są określone zgodnie z poziomem alkoholu, dla którego alkomat jest skalibrowany (0,5 ‰)

 

* Czas potrzebny do interpretacji wyniku  *

 

Wynik testu może być interpretowany 2 minuty od wypuszczenia powietrza z balonika (tak, aby mogła zajść reakcja chemiczna). Wynik testu nie może być interpretowany po więcej niż 15 minutach od wypuszczenia powietrza z balonika.  

Jakość, precyzja i wiarygodność alkomatu. Po przejściu wielu rygorystycznych i profesjonalnych analiz alkomat uzyskał certyfikat NF.

 

Alcotest jednorazowy RL, to światowej jakości test chemiczny. Jakość certyfikowana jest pod kątem dokładności przez FDA USA, Standarts Australia, Standardy francuskiej NF, niemiecki TUV, Metrologia hiszpańska, Automobile Club Le Mans, francuskie szwajcarkie i austryjackie  Stowarzyszenia Automobile, wydziały zdrowia we Włoszech, Hiszpani, Francji, Chorwacji, Izrael, RPA, Holandii, Belgii i większości krajów w Unii Europejskiej.

 

Unikalny produkt, który może uratować życie, wyniki można odczytać po 1-2 minutach, zestaw: balonik, tester, ustnik, skala porównawcza, instrukcja obsługi w j. polskim


               

LNE / NF Certyfikat specyfikacji francuskiej NF X20-702, (specjalne przepisy dotyczące testerów alkoholu - min 96% testerów musi przejść określone testy dokładności powyżej i poniżej poziomu kalibracji 0,5%o)

 


 

Używany przez siły policji, wojsko, służby rządowe dla bezpieczeństwa drogowego i ogólnego użytku publicznego.

 


 
 

Produkt ma trwałość 2 lata


 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl