Alkomat jednorazowy, Norma NF X20-702 Francja zestaw: alkotest +balonik

Dostępność: wycofany z oferty
Cena w innych sklepach: 25,00 zł
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: -
Kod produktu: 336

Opis

ALKOMAT chemiczny spełnia normę francuska NF X 20-702, wymagany jako wyposażenie pojazdu poruszającego się po drogach Francji (2szt. na samochód)

Zasada działania

Balonik i tester stanowią dwa zasadnicze elementy alkomatu potrzebne do przeprowadzenia dokładnego pomiaru. Balonik służy do zgromadzenia ściśle określonej ilości wydychanego powietrza.

Tester, przed użyciem musi zostać aktywowany poprzez ściśnięcie końcówek do momentu, aż poczuje się opór. 

Aktywowany tester umieszczany jest w ustniku nadmuchanego balonika.

Powietrze wypuszczane z balonika wchodzi w kontakt z reagentem znajdującym się wewnątrz testera. W tym momencie zachodzi reakcja chemiczna. Reagent zmieni kolor na zielony, gdy w wydychanym powietrzu znajduje się alkohol.

Objętość balonika i ilość reagentu są określone zgodnie z poziomem alkoholu, dla którego alkomat jest skalibrowany. 

Występują dwa poziomy, dla których alkomat może być skalibrowany: 

  • 0,2‰ (0,10 mg/l)
  • 0,5‰ (0,25 mg/l)

Oznacza to, że dany alkomat może wskazać czy stężenie alkoholu we krwi u badanej osoby jest mniejsze lub większe niż 0,2‰ bądź mniejsze lub większe niż 0,5‰. 

Przedstawia to następujący rysunek:


Informacja o poziomie, dla którego skalibrowany jest alkomat, znajduje się zarówno na opakowaniu jak i baloniku: 

 
Odczekanie 20 minut przed wykonaniem testu
W tym czasie resztki alkoholu, który spożyliśmy, znajdują się jeszcze w ustach, przez co alkomat może wykryć wyższy niż rzeczywisty poziom alkoholu. Należy jednak pamiętać, że spożyty alkohol dostanie się do krwioobiegu dopiero po określonym czasie. Dlatego pomiar poziomu alkoholu powinien być wykonywany co najmniej 20 minut po ostatnim spożyciu alkoholu.
 
Czas potrzebny do interpretacji wyniku


Wynik testu może być interpretowany 2 minuty od wypuszczenia powietrza z balonika (tak, aby mogła zajść reakcja chemiczna). Wynik testu nie może być interpretowany po więcej niż 15 minutach od wypuszczenia powietrza z balonika (na wolnym powietrzu reagent może wchłaniać wilgoć powodując dalsze rozprzestrzenianie się zielonego koloru).
 
Jakość, precyzja i wiarygodność alkomatu Alkohit START
Alkohit START, dzięki swoim wyjątkowo wysokim parametrom uzyskał wiele renomowanych certyfikatów, świadczących o jego dokładności, jakości oraz bezpieczeństwie użycia. Po przejściu wielu rygorystycznych i profesjonalnych analiz uzyskał certyfikaty m.in TUV, FDA czy NF. Dodatkowym faktem świadczącym o jakości i precyzyjności alkomatu świadczy fakt, że jest wykorzystywany przez wiele policji na świecie. W Europie korzysta z niego m.in. policja w Belgii, Francji czy we Włoszech.
 
Elementy składowe alkomatu:

Balonik

Umożliwia zgromadzenie ściśle określonej objętości powietrza, która jest niezbędna do przeprowadzenia precyzyjnej analizy i otrzymania dokładnego wyniku pomiaru. 

Tester 

Zawiera wysokiej jakości reagent chemiczny, który zmienia kolor w przypadku wykrycia obecności alkoholu w wydychanym powietrzu. Reagent użyty w alkomatach Alkohit START reaguje wyłącznie na alkohol. 

Karteczka 

 

Do alkomatu może być dołączona karteczka z logo firmy i przydatnymi informacjami.

Opakowanie 

Podstawowe: Każdy alkomat zapakowany jest w woreczek ochronny, na którym znajdują się podstawowe informacje, m.in. data produkcji, data przydatności do użycia oraz poziom, dla którego skalibrowany jest alkomat (0,2‰ lub 0,5‰). 

Dodatkowe / opcjonalne: pudełko, tuba, kartonik, display.

 
Ochrona środowiska
Alkomat może być wyrzucany do kosza ze zwykłymi odpadami komunalnymi. Reagent używany w alkomacie nie stanowi odpadów niebezpiecznych dla środowiska w rozumieniu Dyrektyw Unii Europejskiej, a zwłaszcza Dyrektywy 1999/45/EC. Nad produkcją alkomatu Alkohit START czuwa wdrożony System Zarządzania Środowiskiem ISO 14001:2004.
 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl