Produkt dnia
Alkomat Alkohit X10
Alkomat Alkohit X10

406,50 zł

szt.
Alkomat Alkohit X5
Alkomat Alkohit X5

361,79 zł

szt.
Alkomat Alcoblow

Alcoblow – rewolucja w badaniach kierowców

 

Polska policja od jakiegoś czasu wyposażona jest w sprzęt, którego działanie stanowi zdecydowaną zmianę w kwestii badania kierowców na obecność alkoholu. Skąd tyle zalet alkomatów alcoblow? I dlaczego właściwie inwestować w zakup sprzętu, którego działanie musi być uzupełniane innym?

 

Różne statystyki podają, że nawet kilkanaście procent wszystkich wypadków i kolizji drogowych w naszym kraju powodowanych jest przez pijanych kierowców. Już 0,5 promila alkoholu we krwi sprawia, że trzykrotnie wzrasta ryzyko wypadku. Przy 0,8 promila jest to już dziesięć razy wyższe ryzyko, natomiast przy 1,5 promila aż 200 razy! Zatrważające? Trzeba więc było wynaleźć rozwiązanie, które pozwoli wyłapać jak najwięcej pijanych kierowców w jak najkrótszym czasie.

 

Alcoblow – szybkość i prostota

 

Alkomaty Alcoblow stanowią zdecydowaną odmianę w ramach walki z pijanymi kierowcami. Dotychczas mieliśmy kilka metod łapania takich, począwszy od popularnych dawniej „baloników”, aż po alkomaty z wymiennymi ustnikami, których używano rutynowo podczas badań. Obecnie najbardziej popularne stały się właśnie tak zwane świeczki – czyli bezustnikowe alkomaty Alcoblow. Na czym polega ich wyjątkowość?

 

Zmienił się przede wszystkim cały sens badania. Dawniej, alkomat miał na celu zbadanie kierowcy pod kątem obecności alkoholu w wydychanym powietrzu. Obecnie filozofia jest nieco inna. Alkomat bezustnikowy ma za zadanie przede wszystkim zbadać powietrze w kabinie samochodu. W tym celu w zasadzie wystarczy włożyć taki sprzęt za szybę samochodu, by osiągnąć pożądany efekt. Przyspiesza to pracę policji, pozwalając na nawet kilkukrotnie więcej przebadanych kierowców w ciągu godziny.

 

Jak działa świeczka?

 

Urządzenie to, rzeczywiście przypominające wyglądem świeczkę, czy może bardziej mikrofon, wyposażone jest w trzy diody. Po lewej stronie znajduje się paląca się na czerwono dioda, której celem jest informacja o pracy urządzenia. Po prawej – dioda odpowiedzialna za informację o pomiarze. Gdy zaświeci się na zielono – stężenie alkoholu wynosi do nieco ponad 0,1 promila, pomarańczo – stężenie alkoholu jest większe i mieści się w przedziale od 0,13 do 0,2 promila alkoholu w powietrzu. Czerwony sygnał to już ponad 0,2 promila alkoholu i sygnał dla policji, że trzeba przeprowadzić dokładniejsze badanie.

 

Wyposażenie w alkomaty Alcoblow przede wszystkim usprawniło działanie policji pod kątem wspomnianych kontroli. Szybkość i wygoda sprawiły, że można przebadać więcej osób, od razu odsiewając tych, którzy nie stanowią zagrożenia na drodze. Ponadto, zwiększył się komfort samych badanych, którzy nie mają już problemów z ustnikami, ośmiosekundowym oddechem, czy nieumiejętnością poradzenia sobie z alkomatem posiadającym ustnik. Jak więc widać – alkomaty Alcoblow to same zalety a przy okazji nieoceniona pomoc w walce polskiej policji o bezpieczne drogi.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl