Produkt dnia
Alkomat Alkohit X10
Alkomat Alkohit X10

406,50 zł

szt.
Alkomat Alkohit X5
Alkomat Alkohit X5

361,79 zł

szt.
Alkomat policyjny - Zastosowanie alkomatu

Czy warto inwestować w alkomat policyjny?

Wbrew temu, o czym się powszechnie mówi, inwestycja w dobry alkomat nie jest zachętą do zwiększenia spożycia alkoholu, a wręcz przeciwnie – oznaką dojrzałości i odpowiedzialności kierowcy, który pomny liczby wypadków powodowanych przez pijanych kierowców, decyduje się zbadać na obecność alkoholu we krwi w sposób nie budzący wątpliwości.

Warto rozważyć, czy zakup alkomatu policyjnego, będącego najbardziej dokładnym sprzętem tego typu, dostępnym na naszym rynku, jest fanaberią, czy może koniecznością, zwłaszcza wśród osób, które często poruszają się samochodem. A może w ogóle nie ma powodu do takich zakupów? Zastanówmy się nad tym!

Przebadasz się na każdej komendzie za pomocą alkomatu policyjnego

Wśród przeciwników zakupów alkomatów policyjnych często dominuje przekonanie, że jest to zbędny i zbyt wysoki wydatek. Według nich, alkomat policyjny to niepotrzebne wyrzucanie pieniędzy w błoto, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że policja na każdej komendzie może przeprowadzić nam badanie na obecność alkoholu. Co jednak jeśli nie mamy komendy pod nosem? Chyba nie przejedziemy się tam samochodem, tylko po to, żeby w razie przekroczenia normowanego prawem 0,2 promila stracić prawo jazdy i popełnić wykroczenie (bądź przestępstwo, gdy stężenie jest jeszcze wyższe). Stąd też, argument ten warto odstawić do lamusa. Zwłaszcza biorąc pod uwagę niekończące się oszczędności na policyjnych komisariatach, przez co w zasadzie nie mamy pewności, na ile sprawny i skalibrowany jest sprzęt, któremu poddajemy się.

Wykorzystywane przez firmy transportowe alkomatu policyjnego

Alkomat policyjny, typu elektrochemicznego, stanowią znakomity wybór w swojej klasie. Głównie z powodu najbardziej wiarygodnych oraz najdokładniejszych pomiarów. Dość powiedzieć, że alkomaty policyjne wykorzystywane są jako źródła dowodów sądowych, stąd też muszą dawać najwyższą gwarancję jakości. Gdyby alkomaty policyjne nie były warte swojej ceny, liczący nieraz każdy grosz właściciele firm transportowych, nie wykorzystywaliby ich tak chętnie jak robią to w chwili obecnej. Wydaje się więc, że tak wiele osób nie mogłoby się mylić. Stąd, na pytanie, czy warto kupić alkomat policyjny odpowiedź zawsze powinna być twierdząca. Oczywiście pod warunkiem odpowiedniej jakości sprzętu i posiadania niezbędnych certyfikatów oraz atestów. I odpowiedniej kalibracji tego niezwykle wrażliwego i podatnego na rozregulowanie sprzętu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl