Alkomat policyjny AlcoLook PROMOCJA nie Alcoblow - bez ustnika

9d77bf281311f0db0b402d4545d6980c03fc7798
 • nowość
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena w innych sklepach: 1 600,00 zł
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 4.63
Producent: Top Trade
Kod produktu: F545-626BA

Opis

Specjalistyczne alkomaty policyjne AlcoLook

Sklep Euroalkomat posiada w ofercie elektrochemiczne alkomaty policyjne o charakterze dowodowym – model Alcolook

Alkomaty dowodowe są urządzeniami o wysokim stopniu dokładności pomiarów. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości czujników elektrochemicznych, jak również mechanizmom zapobiegającym oszukiwanie przez badaną osobę alkomaty policyjne AlcoLook z powodzeniem stosuje się w pracy floty transportowej firm transportowych, jak również przez firmy ochroniarskie czy służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo zakładów pracy. Badania alkomatami dowodowymi pozwala na stawienie podejrzeń posiadania we krwi badanego alkoholu, oraz przeprowadzenie badań alkomatem o większej dokładności wraz z wydrukiem dowodowym.

Oferowany alkomat jest porównywalnym urządzeniem do policyjnych alkomatów Alcoblow i posiada podobne systemy zabezpieczeń przed próbami oszukiwania alkomatów.

Dostępne w sklepie Euroalkomat urządzenia do badania zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu Alcolook posiada niezbędne certyfikaty i atesty dopuszczające je do pracy jako alkomat dowodowy. Wśród alkomatów z atestem tylko kilka dostępnych w Polsce modeli pozwala na przeprowadzanie dokładnych i wiarygodnych badań.

AlcoLook vs Alcoblow - Który alkomat policyjny wybrać?

Wśród alkomatów przesiewowych (bezkontaktowych) największe zainteresowanie wzbudzają 2 urządzenia – oferowany na tej stronie alkomat policyjny AlcoLook oraz równie popularny . U obu producentów zastosowano ten sam czujnik elektrochemiczny do badania zawartości alkoholu w próbce powietrza. Co odróżnia oba modele to dokładność wskazania alkomatów. W przypadku Alcoblow przesiewowy pomiar nie podaje dokładnego wyniku pomiaru. Urządzenie ma zadanie wskazać za pomocą sygnalizacji świetlnej czy w wydychanym powietrzu znajduje się ilość alkoholu kwalifikująca kierowcę samochodu do dokładniejszego badania alkomatem dowodowym. W przypadku alkomatu policyjnego AlcoLook wynik pomiaru bezkontaktowego wskazany jest na czytelnym wyświetlaczu co pozwala od razu stwierdzić prawdopodobną zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.
alkomat alcoblowAlcoblow

alkomat policyjny alcolook

Alkomat Alkolook posiada podobnie jak policyjny alkomat przesiewowy – poza funkcją badania wydychanego powietrza (tryb Aktywny) umożliwia również przeprowadzanie badania w trybie pasywnym – sprawdzić w ten sposób można pojemniki, butelki, a nawet pomieszczenia. Alkomat Alcolook może ocenić czy w podejrzanych butelkach znajduje się alkohol.

 

Alkomaty bezustnikowe – opinie

Wśród naszych klientów zamawiających w sklepie Euroalkomat urządzenia do badania zawartości alkoholu dominują zarówno alkomaty samochodowe przeznaczone dla użytkowników indywidualnych, ale również firmy odpowiedzialne za bezpieczeństwo pracowników. Zgodnie z polskim prawem nie tylko prowadzenie pojazdu mechanicznego czy łodzi (również żaglówek) może być przestępstwem, ale również stawianie się do pracy pod wpływem alkoholu niesie ze sobą konsekwencje prawe. Pracownicy ochrony stosujący alkomaty AlcoLook wystawiają pozytywne opinie po korzystaniu z urządzenia chwaląc przede wszystkim jego funkcjonalność, możliwość badania pojemników i oparów z płynów, długi czas pracy na bateriach (do 4000 badań na jednym komplecie baterii), oraz poręczność. W szczególności dobrą opinią cieszy się czytelny wyświetlacz alkomatu umożliwiający natychmiastowe ustalenie zawartości alkoholu w próbce. Kolejną zaletą alkomatu bezustnikowego jest szybkość przeprowadzania badania i brak konieczności każdorazowego wymieniania ustników do alkomatu.

 

# PROCEDURA POBRANIA PRÓBKI POWIETRZA OSOBY BADANEJ DO KOMORY SENSORA JEST TAKA SAMA JAK W ALKOMACIE BEZUSTNIKOWYM ALCOBLOW - DOTATKOWO JEST INFORMACJA WARTOSCI CYFROWYCH NA WYŚWIETLACZU.

 

AlcoLook posiada dwa tryby pobierania powietrza:

Aktywny - pomiar w tym trybie służy do precyzyjnego określenia stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu. Osoba badana przy pomocy odpowiednio silnego wydechu uruchamia układ pobierania powietrza. Informacje po dokonanym pomiarze pojawiają się w formie wartości cyfrowych na wyświetlaczu LCD oraz za pomocą sygnałów świetlnych – zielony oznacza brak alkoholu w wydychanym powietrzu, czerwony oznacza jego wykrycie.  

Pasywny - pomiar w tym trybie służy do określenia stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu, kiedy osoba badana nie chce bądź nie może wykonać poprawnego testu. Tryb pasywny stosujemy również do badania zawartości pojemników, jeśli zachodzi podejrzenie, że w pojemniku znajduje się alkohol.

 

ALKOTEST posiada DEKLARACJĘ ZGODNOŚCI:

Dyrektywa: Electromagnetic Compatibility Directive (EMC) 2004/108/EC

Zgodność z normą  EN61326-1:2006

Zgodność z deklaracją RoHS Conformity 2002/95/EC

 

Dane techniczne alkomatu policyjnego Alco-look:

 • Typ czujnika: elektrochemiczny z kontrolą przepływu powietrza
 • Czas przygotowania do pracy: ok. 5 sek.
 • Czas pomiaru: ok. 3 sek.
 • Temperatura pracy: od -5 do 45 stopni C
 • Warunki przechowywania alkomatu: temperatura -40 - +60 stopni
 • Wymiary: 260 mm x 48 mm
 • Waga: 300g (z bateriami)
 • Wyświetlacz OLED 1,5 cala
 • Zasilanie: baterie alkaliczne „AA” 1.5V 3 sztuki
 • Oprogramowanie monitorujące stan baterii i pracę sensora
 • Ilość przeprowadzonych pomiarów na jednym komplecie baterii: ok. 4 tys.
 • Pamięć:  50 pomiarów

- Kalibracja 6-12 miesięcy

 

Zalety alkomatu policyjnego AlcoLook:

 1. Nowoczesny i zaawansowany technologicznie sensor elektrochemiczny przystosowany do wstępnego (szybkiego) badania
 2. Wysoka dokładność pomiaru
 3. - Urządzenie jest bezkontaktowe - pomiar nie wymaga użycia ustnika
 4. Krótki czas przygotowania do pracy oraz pomiędzy kolejnymi pomiarami
 5. Dwa tryby pobierania powietrza: aktywny i pasywny
 6. Wynik pomiaru wyświetlany jest w wartościach cyfrowych na czytelnym, podświetlanym ekranie LCD
 7. Wytrzymała i poręczna obudowa, nowoczesny design

 

W skład zestawu wchodzą:

1.       Alkomat policyjny Alcolook

2.       3 szt. baterii alkalicznych typu AA 1/5V

3.       Smyczka – zawieszka na rękę chroniąca przed upuszczeniem alkomatu

4.       Etui

5.       Instrukcja obsługi alkomatu w jęz. polskim z warunkami gwarancji

6.       FV lub paragon

7.       Certyfikat/Atest kalibracji fabrycznej

8.       Deklaracja zgodności

 

 

Gwarancja 12 miesięcy dla podmiotów gospodarczych, 24 miesiące konsumenci-osoby prywatne, wyznacznik Ustawa z dnia 27.07.2002r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej, z zachowaniem procedury kalibracji.

 

Alkolook a alkolock

Alkolook nie jest urządzeniem typu alkolock, które przez klientów bywa mylone jako alkomat samochodowy. Oferowane urządzenie to przenośny alkomat przesiewowy, nie umożliwia on podłączenia do zapłonu samochodu i sterowanie układem startowym.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl