Produkt dnia
Alkomat Alkohit X10
Alkomat Alkohit X10

406,50 zł

szt.
Alkomat Alkohit X5
Alkomat Alkohit X5

361,79 zł

szt.
Alkomat Alkohit x100 w firmie

Posiadając firmę transportową, będąc menadżerem wysokiego szczebla w jakimś przedsiębiorstwie, czy też instytucji, ze szczególnym uwzględnieniem służb porządkowych, czy medycznych, musimy się czasem zmagać z problemem alkoholu wśród pracowników. Jest to o tyle poważne, co możliwe do zwalczenia – warto więc zacząć to robić.

 

Alkohol wśród pracowników bywa w niektórych sektorach niemałym problemem. Dotyczy to w dużej mierze zwyczajowo „męskich” branż, takich jak budowlanka, różnego rodzaju straże, czy służby porządkowe, ale też kierowców zarówno osobowych, jak i samochodów o dużych gabarytach. Jak sobie z tym radzić? Niestety najlepsza jest w tym wypadku zasada ograniczonego zaufania, co oznacza konieczność organizowania kontroli swoich pracowników pod tym kątem.

 

Alkomat policyjny alkohit x100 – straszak na brak dyscypliny

 

Brak kontroli nad pracownikami bywa zabójczy w skutkach. Łatwo wyobrazić sobie firmę budowlaną, która w trakcie pracy powoduje wypadek – jak się później okazuje – spowodowany częściowo lub całkowicie alkoholem. Nie wspominając już o przedsiębiorstwie transportowym, którego pracownik złapany podczas pracy na podwójnym gazie, nie dociera na czas do klienta z towarem. Pijany pracownik to duża szkoda dla firmy – zwłaszcza o charakterze wizerunkowym, ale i finansowym.

 

Jak najlepiej uchronić się przed tym problemem? Kupując odpowiedni alkomat. Tak naprawdę jedynym sposobem na wyplenienie picia alkoholu w czasie pracy wśród naszych pracowników (ale też przychodzenia do niej z „syndromem dnia wczorajszego”) jest kontrolowanie ich za pomocą alkomatu. Czasami wcale nie trzeba tych kontroli przeprowadzać szczególnie często – sama świadomość tego, że jesteśmy wyposażeni w taki sprzęt sprawia, że pracownik czuje większy respekt do nas w tym zakresie.

 

Alkomat alkohit x100 – jakość i rzetelność pomiaru

 

Szukając profesjonalnego alkomatu, który wykorzystamy właśnie do kontroli naszych pracowników, w tym kierowców, powinniśmy zainwestować w wartościowy sprzęt. Jest to o tyle istotne, że alkomaty dość szybko się zużywają – z jednej strony mowa tu o zasilaniu, z drugiej zaś o konieczności późniejszej kalibracji takiego sprzętu. Stąd alkomat alkohit x100 wydaje się być rozwiązaniem wartościowym dla naszej firmy – wysokiej jakości czujnik elektrochemiczny i 32-bitowy proces sprawiają, że możliwa jest większa liczba pomiarów (do 350 w ciągu godziny). Pozwala to na jego efektywną pracę a co za tym idzie efektywną pracę całej firmy, która nie jest paraliżowana kontrolą na pół dnia.

 

Alkomaty alkohit mają wiele innych zalet, że wspomnimy tu między innymi o możliwości blokady, gdy ustnik alkomatu jest zanieczyszczony poprzednim badaniem, czy samym wyglądzie i budowie tych ustników, które umożliwiają bezproblemowe poruszanie nimi, co z kolei ułatwia badanie. Nie powinniśmy w żadnym wypadku odstraszać się nieco wyższą niż w przypadku standardowych alkomatów ceną, gdyż jest ona rekompensowana przez zalety, które być może uchronią naszą firmę od dużo poważniejszych i niemożliwych w późniejszym czasie do nadrobienia strat.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl